Przeskocz do treści

Aktualności

W dniu 9 września odbył się festyn rodzinny "Pożegnanie Lata". Jak co roku na naszym festynie nie brakowało "dmuchańców", gier, zabaw. Również rodzice i osoby starsze mogły znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy mieli możliwość zmierzenia sobie składu swojego ciała, zmierzyć ciśnienie i cukier. Jeśli komuś brakowało sił miał możliwość posilenia się czymś z grilla a także spróbować małych słodkości. W taki oto sposób pożegnaliśmy tegoroczne lato.

« 1 z 8 »

Ks. Łukasz Auguściak i ks. Marcin Wosiek się przyjaźnią. Nic dziwnego, że co roku organizują wspólne wakacje dla swych podopiecznych z Lublina i Rzeszowa. W niedzielę, 22 lipca, zabrali 129 dzieci i młodzieży do Świnoujścia. Jest z nimi również kl. Patryk Chmielewski i był ks. Łukasz Torbicki, który już zdążył wyjechać, żeby wczoraj wyruszyć z 73. Rybnicką Pielgrzymką na Jasną Górę. Ks. Łukasz niebawem zastąpi ks. Marcina i miał okazję bliżej zapoznać się z przyszłymi podopiecznymi. Natomiast nieocenioną pomocą dla salezjanów od samego początku było i jest grono wychowawców i animatorów.

Dzisiaj uczestnicy kolonii pełni wrażeń, pakują bagaże na drogę powrotną. Podróż pociągiem potrwa całą noc. Przez jedenaście dni ich domem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu, skąd na plażę spacerowali dwadzieścia minut. Ponieważ pogoda dopisywała, kąpiele morskie i słoneczne były w czasie turnusu świetną formą rekreacji. Zajęcia ruchowe również: codziennie organizowano gimnastykę poranną, a w ciągu dnia rozgrywano mecze piłki nożnej halowej.

Na początku i na końcu kolonii oraz w niedzielę wszyscy uczestniczyli we mszy św. w lokalnych kościołach. Salezjanie dbali też o modlitwy poranne, wieczorne i przy okazji posiłków. Oprócz aspektów duchowych, nie brakowało też rozrywki. Dzieci i młodzież z Lublina i Rzeszowa cieszyli się z doświadczenia licznych atrakcji turystycznych. Dużo satysfakcji sprawiły im: mini-rejs statkiem pirackim po Bałtyku, przejazd tzw. „ciuchcią” z wagonikami po mieście, wizyta w parku linowym i w straży pożarnej, a także zwiedzanie najwyższej w Polsce latarni morskiej i stawy w kształcie wiatraka (Stawa Młyny będąca symbolem Świnoujścia).

Codziennie młodzi mieli okazję do udziału w coraz to nowych grach i zabawach oraz tańcach integracyjnych. Dla nich również zorganizowane zostało bingo oraz dwie dyskoteki. Według uczestników lepszych kolonii nie można było sobie wyobrazić. Jutro pełni wrażeń będą mieli co opowiadać rodzicom i rodzeństwu.

ks. Krzysztof Cepil SDB

zdj.: Kasia Kozłowska

« 1 z 4 »

W dniu 21 czerwca 2018 przeżywaliśmy nasz doroczny festyn "Dzień Radości". Animatorzy Oratorium oraz wychowawcy i dzieci z salezjańskiej świetlicy przygotowały wiele atrakcji dla przedszkolaków oraz dzieci ze Szkół Podstawowych. Nie brakowało salezjańskiej radości i optymizmu. 

« 1 z 18 »

W dniach od 29 stycznia do 2 lutego w naszym oratorium zorganizowaliśmy Ferie Zimowe dla dzieci i młodzieży. Motywem przewodnim był film "Król Lew". Podczas zimowiska nie brakowało śpiewu, tańca, gier oraz atrakcji. Zima w klimacie salezjańskim. Dzieci miały okazje korzystać z różnych atrakcji: SkyPark, ManiaSkakania, Aqua Lublin, "Koziołek", IceMania. Podziękowanie należy się wychowawcom oraz animatorom za poświęcony czas dzieciom. Do zobaczenia za rok!

« 1 z 18 »

Młodzież z naszego oratorium zorganizowała w tym roku Andrzejki dla naszych najmniejszych podopiecznych ze świetlicy, ministrantów oraz scholi "Salezjańskie nutki". W przeddzień Adwentu 2 grudnia, odbyła się wielka zabawa, tańce, gry i swawole. Na koniec ku uciesze wszystkich dzieci i młodzieży przybył do nas św. Mikołaj, który każdego z uczestników obdarował paczką ze słodyczami. 

« 1 z 4 »

28 października schola "Salezjańskie nutki" oraz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej im. św. Dominika Savio udały się na Roztocze. Była to okazja do podziwiania natury w krajobrazie jesiennym. Pomimo trochę chłodnej i deszczowej pogody nie brakowało wśród nas radości i pogody ducha.

« 1 z 2 »

W dniach 6-8 października młodzież z kursu animatora z Lublina, Rzeszowa i Przemyśla spotkała się, aby zgłębiać swoją wiedzę na temat systemu prewencyjnego. Po za wykładami i warsztatami codziennie była konferencja duchowa, a także adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia. 7 października wraz z parafianami parafii pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie uczestniczyliśmy w "Różańcu do granic".

« 1 z 3 »

W dniu 10 września odbył się festyn rodzinny "Pożegnanie Lata". Jak co roku na naszym festynie nie brakowało "dmuchańców", gier, zabaw. Również rodzice i osoby starsze mogły znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy mieli możliwość zmierzenia sobie składu swojego ciała, zmierzyć ciśnienie i cukier, a także pomocą służyli również fizjoterapeuci. Jeśli komuś brakowało sił miał możliwość posilenia się czymś z grilla a także spróbować swojskiego chleba ze smalcem oraz małych słodkości. Dla najmłodszych były przygotowane występy dzieci z Klubu Osiedlowego "Odeon" oraz przyjechali do nas pierwotni Słowianie, którzy opowiadali o swoich zwyczajach, a także pozwalali przymierzyć stroje skórzane czy też pokazywali jak zrobić papier. W taki oto sposób pożegnaliśmy tegoroczne lato.

« 1 z 4 »

W dniach 9-20 lipca 2017 roku wraz z dziećmi i młodzieżą przebywaliśmy na wakacjach w Sopocie. Poniżej zdjęcia z naszego pobytu.

« 1 z 4 »

Jak co roku na naszym boisku za kościołem odbył się coroczny festyn "Dzień Radości". Wzięły w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich, a także przedszkolaki z pobliskich przedszkoli. Na początku naszego festynu zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 54 w Lublinie, które przedstawiły krotkie inscenizacje wraz z tańcem i śpiewem. podczasu festynu towarzyszyła nam karetka pogotowia i ratownicy, którzy tłumaczyli dzieciom jak udzielać pierwszej pomocy. Podczas festynu nie mogło zabraknąć dmuchańców, loterii, malowania twarzy czy też elastycznych balonów. W ten szczególny dzień nie mogło nikomu brakować dobrego humoru, gdyż Bóg obdarzył nas wspaniałą słoneczną pogodą. Zapraszamy już za rok, ale we wrześniu spotkamy się jeszcze na "Pożegnaniu Lata", razem z całymi rodzinami z naszej parafii i nie tylko.

« 1 z 7 »