Przeskocz do treści

Świnoujście 2018

Ks. Łukasz Auguściak i ks. Marcin Wosiek się przyjaźnią. Nic dziwnego, że co roku organizują wspólne wakacje dla swych podopiecznych z Lublina i Rzeszowa. W niedzielę, 22 lipca, zabrali 129 dzieci i młodzieży do Świnoujścia. Jest z nimi również kl. Patryk Chmielewski i był ks. Łukasz Torbicki, który już zdążył wyjechać, żeby wczoraj wyruszyć z 73. Rybnicką Pielgrzymką na Jasną Górę. Ks. Łukasz niebawem zastąpi ks. Marcina i miał okazję bliżej zapoznać się z przyszłymi podopiecznymi. Natomiast nieocenioną pomocą dla salezjanów od samego początku było i jest grono wychowawców i animatorów.

Dzisiaj uczestnicy kolonii pełni wrażeń, pakują bagaże na drogę powrotną. Podróż pociągiem potrwa całą noc. Przez jedenaście dni ich domem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu, skąd na plażę spacerowali dwadzieścia minut. Ponieważ pogoda dopisywała, kąpiele morskie i słoneczne były w czasie turnusu świetną formą rekreacji. Zajęcia ruchowe również: codziennie organizowano gimnastykę poranną, a w ciągu dnia rozgrywano mecze piłki nożnej halowej.

Na początku i na końcu kolonii oraz w niedzielę wszyscy uczestniczyli we mszy św. w lokalnych kościołach. Salezjanie dbali też o modlitwy poranne, wieczorne i przy okazji posiłków. Oprócz aspektów duchowych, nie brakowało też rozrywki. Dzieci i młodzież z Lublina i Rzeszowa cieszyli się z doświadczenia licznych atrakcji turystycznych. Dużo satysfakcji sprawiły im: mini-rejs statkiem pirackim po Bałtyku, przejazd tzw. „ciuchcią” z wagonikami po mieście, wizyta w parku linowym i w straży pożarnej, a także zwiedzanie najwyższej w Polsce latarni morskiej i stawy w kształcie wiatraka (Stawa Młyny będąca symbolem Świnoujścia).

Codziennie młodzi mieli okazję do udziału w coraz to nowych grach i zabawach oraz tańcach integracyjnych. Dla nich również zorganizowane zostało bingo oraz dwie dyskoteki. Według uczestników lepszych kolonii nie można było sobie wyobrazić. Jutro pełni wrażeń będą mieli co opowiadać rodzicom i rodzeństwu.

ks. Krzysztof Cepil SDB

zdj.: Kasia Kozłowska

« 1 z 4 »